Willa Zosia

Z myślą  o twoich pociechach

Smaczne domowe posiłki

z bliskością natury 

Bezpieczne miejsce

Również w czasach pandemi

Komfortowe pokoje

Atrakcyjna cena z wysokim standardem

Rezerwacja

Okoliczne Atrakcje


Willa Zosia ma bardzo atrakcyjną lokalizację. Znajduje sie w niewielkiej, cichej miejscowości, z daleka od dużej ulicy. Jednocześnie jest stąd bardzo niedaleko do wielu ciekawych miejsc. Jeśli więc pragniesz spokojnego odpoczynku, a równocześnie chcesz zwiedzić trójmiejskie okolice - zapraszamy do nas.

 

Trójmiasto

 

Niewiele osób trzebaby zachęcać do odwiedzenia tego miejsca. W Trójmieście jest tak wiele atrakcji, że nawet niewielkiej części z nich nie sposób wymienić na tak ograniczonej powierzchni. Gdańska Starówka z Neptunem, Długim Pobrzeżem, zabytkowym dżwigiem - Żurawiem, Park Oliwski i pobliska Katedra Oliwska z zabytkowymi organami, ulica Monte Cassino i molo w Sopocie, gdyński skwer Kościuszki i cumujące przy jego nabrzeżu Dar Młodzieży i Błyskawica to tylko nieliczne miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Trójmieście.

 

Sobieszewo

 

Mało który turysta odwiedzający Trójmiasto zagląda do tego miejsca, a szkoda, bo wiele traci. Jest to niewielka miejscowość turystyczna oddalona kilkanaście kilometrów od centrum Gdańska. Usytuowana jest na Wyspie Sobieszewskiej w samym sercu delty Wisły - pomiędzy Wisłą Martwą a Przekopem Wisły. Na wyspe prowadzi unikatowy 180-metrowy most pontonowy. 11 km sobieszewskich plaż jest wspaniałym miejscem wypoczynku przez cały rok. Są szersze, czystsze i dużo mniej oblegane niż trójmiejskie. Morskie fale w tym rejonie bardzo często wyrzucają na brzeg spore grudki bursztynu. Spacer brzegiem morza w stronę wschodnią doprowadzi nas do Świbna, gdzie znajduje się ujście Przekopu Wisły, natomiast w stronę zachodnią do uroczego Ptasiego Raju.

 

Ptasi Raj

 

Jest to jedno z niewielu miejsc, o którym po wizycie tam zapomnieć się nie da. Odwiedzenie tego zakątku jest obowiązkowym punktem zwiedzania Wyspy Sobieszewskiej i to nie tylko dla miłośników ornitologii. Oprócz niezliczonych gatunków ptaków są tam także inne urocze okoliczności przyrody: wąska kamienna grobla leżąca pomiędzy Wisłą Śmiałą a Jeziorem Ptasi Raj, ujście Wisły Śmiałej, olbrzymi kamienny falochron, rzadka wydmowa roślinność i czyste, wręcz białe piaski nadmorskiej plaży.

 

Świbno

 

Jest to niewielka miejscowość położona we Wschodniej części Wyspy Sobieszewskiej. Znajduje się tutaj ujście Przekopu Wisły oraz prom, czynny od kwietnia do końca pażdziernika, za pomocą którego można sobie znacznie skrócić drogę do Krynicy Morskiej oraz innych miejscowości położonych na Mierzei Wiślanej. W okolicy Świbna znajduje się drugi z wyspowych rezerwatów przyrody - Mewia Łacha.

 

Plac zabaw

 

A na popołudnia i wieczory proponujemy wypoczynek w przydomowym ogrodzie. Dla dzieci - kilkadziesiąt metrów od willi - znajduje się plac zabaw oraz dwa boiska: do piłki nożnej i koszykówki. Istnieje także w pobliżu przygotowane miejsce na rozpalenie ogniska.

ADRES


 

Willa Zosia 

 

Dziewięć Włók  11

 

83-021 Wiślina k/Gdańska

KONTAKT


 

Tel      58-68-284-69

Kom   500-287-141

 

e-mail  willazosia@wp.pl